Jak bojovat s nachlazením

 

Znáte to, zase Vás začíná štípat v nose, pořád chodíte s kapesníkem v kapse a vůbec se necítíte dobře. Příznaky chřipky a nachlazení se na Vás neúprosně dobývají. Mě se osvědčují dva triky, které mi většinou hned zaberou.

1.Poctivá česnekačka ( česneková polévka ). Do uvařené polévky si nastrouhám aspoň jeden stroužek česneku. Kdo nemá rád česnekačku, tak mu může pomoci poctivá česneková topinka :-)


2.Poctivý horký čaj s medem, citronem a slivovicí :-) To přece musí zaručeně vyhnat z těla všechny vetřelce :-)


3.Když už máte ucpaný nos, kašel, zánět průdušek tak je dobré inhalovat. Vezmete si misku, do ní dáte horkou vodu, do ní třeba heřmánek a přes misku a vaši hlavu přehodíte ručník. U inhalace by jste měly mít zavřené oči, aby se Vám v tom horku nepodráždily. Tato inhalace by měla trvat 10 - 15 minut a neměla by se provádět více jak 2 krát za den.

Pokud se Vám v noci budí děti s tím, že nemohou spát protože mají ucpaný nos, tak je dobré jim také takovou inhalaci udělat. U dítěte se inhalace může provádět například tak, že vynecháte ručník ( dítě by Vám pod ním asi nebylo a hrozí, že na sebe strhne i celou misku ) a do vody nakrájíte na kolečka třeba korek ( zátka ze sektu,...) a do něj zapíchnete třeba špendlík a řeknete, že to jsou lodičky a dítě by na ně mělo foukat, aby se mu na hladině pohybovaly a tím do sebe dostalo páru...

Také je dobré si před spaním vyvětrat, nebo lépe nechat otevřené okno či ventilaci a na topení dát mokrý ručník nebo prádlo, které jste vytáhly z pračky a vypodložit si hlavu.


Z mé nabídky: doporučuji Ok Alfa +, která svým bylinným složením ( aloe, smetánka, citvar, heřmánek, jalovec, kafr, kozlík, máta,.....) může působit blahodárně při různých zánětech,teplotách, nachlazení, při rekonvalescenci, ... neléčí, ale může mít význam při urychlní léčby :-) Při rýmě někdo používá i Ok gel kdy ho naředí s převařenou vodou v poměru 1 : 3 a kape nebo stříká 2 x denně do nosu